Пошук
  • bambinoskidsua

Топ-5 правил зимової прогулянки з дитиною

Зимова прогулянка з дитиною – це і загартування, і розвиток водночас. Кисень просто необхідний дитині, адже завдяки йому розвивається мозок маляти, особливо до 2 років.

1. Як одягти дитину для зимової прогулянки

Якщо дитина на вулиці бігатиме, одягни на неї на одну одежинку менше, ніж на себе. Адже у дитини більш активний кровообіг. Якщо дитина сидітиме на санках, у колясці, то одягни на малюка на один шар одягу більше, ніж на тобі, або вкрий його ковдрою.

Дитячий одяг не має бути тісним, не повинен заважати дитині рухатися. Сподіватися на те, що малюк скаже, холодно йому чи ні, не варто.

Педіатри запевняють, що дитина до 2-3 років не може сказати, що їй холодно, вона ще не вміє стукати зубами і тремтіти, жировий прошарок у неї ще недостатній і система терморегуляції сформувалася не до кінця. Якщо під час прогулянки зайдете в магазин або інше приміщення, краще злегка роздягни дитину: зніми шапку, розстебни куртку.


2. Активні ігри під час прогулянки

Якщо під час прогулянки ти не будеш надто багато балакати з подружками, а побігаєш і пострибаєш із малюком, він точно не змерзне. А сучасний дитячий одяг зроблений з теплозберігаючих матеріалів, тому поки дитина рухається, їй не холодно.

У такому випадку навіть тривала прогулянка не нашкодить маляті. Якщо на вулиці не дуже холодно (до –10), якщо дитина охоче гуляє, сміливо гуляй якомога довше, навіть кілька годин


3. Стеж за станом дитини під час прогулянки

Навіть під час хвороби не варто відмовлятися від прогулянки. Якщо у дитини немає температури й отиту – сміливо йдіть гуляти, хоч на півгодинки. На свіжому повітрі навіть нежить минає швидше, носик починає дихати.

Якщо малюк зблід, заснув або вередує, будь насторожі – він міг змерзнути. Шкіра дитини стала жовтувата, непружна або з'явилися пухирі – це обмороження. Терміново біжіть до лікаря! Це, звісно, надзвичайний випадок. Навіть просто бліда шкіра – привід для тривоги.

Краще планувати прогулянку з дитиною на першу половину дня, коли взимку сонце світить яскравіше. Якщо малюк не хоче йти гуляти, скажи йому: "Ходімо до сонечка по вітаміни!" І може, він тобі відповість: "Ну гаразд, ходімо і відберемо в сонечка всі вітаміни!"

4. Погодуй дитину перед прогулянкою

Головне, не веди на вулицю голодну дитину. Якщо тобі гуляти з дитиною не дуже хочеться, подумай про бонус – малюк добре поїсть і ляже надовго спати, і ти зможеш трохи відпочити.

5. Що взяти з собою на зимову прогулянку

Візьми запасні рукавиці, а краще дві пари, особливо якщо збираєтеся ліпити сніговика або грати в піску. Захопи з собою іграшки: лопатку та пасочки. Коли випаде сніг, бери із собою санки.

І привчай малюка возити їх під гірки самостійно. Якщо на вулиці не дуже холодно, візьми дитині легкий "перекус" (печиво, яблуко, булочку), може, після активної гри малюк зголодніє.


Джерело: https://lady.tochka.net/ua


4 перегляди0 коментарів