Пошук
  • bambinoskidsua

ПОРАДА ПСИХОЛОГА: Як виховати щасливу дитину?

Батьки часто нарікають на несамостійність дитини. Але їм треба розуміти, що гена самостійності немає. Те, якою виросте дитина, буде залежати тільки від батьків. Дитина це окрема, повноправна особистість і ставитися треба до неї відповідно.

Як розвинути гармонійну дитину – розповідає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

Багато хто сприймає дітей як нетямущих, залежних створінь. Батьки впевнені в тому, що вони завжди знають, що краще для їхньої дитини. Вільна дитина, часто незручна дитина. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла щасливою, вільною, цілеспрямованою, впевненою в собі особистістю, ці рекомендації допоможуть вам у цьому.

1. Змалечку забезпечте дитині безпечне розвивальне середовище. Для цього всі предмети, які можуть завдати шкоди дитині, мають бути прибрані. Слова «не можна» мають звучати в крайніх випадках, якщо те, що збирається робити дитина, може загрожувати її життю або цілісності. Дуже добре, якщо у малюка буде особистий простір, своя кімната або хоча б свій куточок, її речі та іграшки, якими вона самостійно зможе розпоряджатися за своїм бажанням.

2. Діти дуже люблять проводити час з батьками, допомагати їм. Залучайте дитину до допомоги в господарських справах по дому, відповідно до віку дитини. Можна купити іграшковий інвентар, який дитина може використовувати. У дитячих магазинах можна купити практично все, від іграшкового посуду до швейної машини. Якщо ви обмежені в коштах, можна виділити дитині власний інвентар і розташувати його так, щоб він був у доступному місці. Скажімо, покласти маленьку ганчірочку у ванній, якщо малюк вирішить допомогти вам з миттям підлоги.

3. Проявляти терпіння і послідовність. Звичайно, для того, щоб навчити малюка мити тарілку, потрібно набагато більше часу, ніж зробити це самому, але воно того варте!Не квапте малюка. Обов'язково хваліть за найменші успіхи.

4. Ніколи не сваріть, не критикуйте та не карайте дитину за помилки. Пам'ятайте, той, хто не вчиться, той не помиляється!

5. Дайте дитині можливість вибору – з якої тарілки їсти, в якому платті сьогодні вирушити до дитячого садка. Добре, якщо дитяча буде обладнана так, що у малюка буде можливість самостійно розглянути та вибрати одяг, в якому йому хочеться сьогодні йти.

6. Організуйте простір дому так, щоб у дитини була можливість справлятися без вашої допомоги. Повинні бути невеликі стійкі стільчики, на які ставши дитина може взяти те, що їй потрібно.

7. Пропонуйте дитині пробувати самостійно впоратися з тим чи іншим завданням. Спокійно, доброзичливо запропонуйте їй спробувати одягнути штанці. Запасіться терпінням і похваліть малюка, якщо у нього вийшло.

8. Дитині старшого віку обов'язково надавайте можливість вибору секцій або позашкільних занять. Пам'ятайте, що дитина «шукає себе», тому, спробувавши заняття в театральному гуртку і усвідомивши, що це їй не походить, дитина може зацікавитися спортивною секцією. Надайте їй таку можливість.

9. Уникайте рекомендацій або вимог «не дружити ось з тим хлопчиком». Виховання самостійної особистості є основною профілактикою формування залежної особистості дитини. Дитина, яка поважає себе, має навик прийняття рішень і не боїться брати відповідальність за свої вчинки, відчуває підтримку та прийняття батьків, буде рости здоровою, гармонійною і щасливою особистістю.

Джерело: https://akhmetovfoundation.org/


3 перегляди0 коментарів