Пошук
 • bambinoskidsua

МЕТОДИКА РОЗВИТКУ НІКІТІНИХСУТЬ МЕТОДИКИ НІКІТІНИХ

Бориса та Олену Нікітіних можна сміливо назвати піонерами нової вітчизняної педагогіки. Вони виховували своїх дітей ще за радянських часів і вже тоді змогли довести, що нестандартний підхід до навчання дає результати, які вражають.

Методика з розвитку дітей Нікітіних - це опис їхнього особистого педагогічного досвіду, який вони проаналізували й розклали по поличках для інших батьків.

ПРИНЦИПИ СИСТЕМИ НІКІТІНИХ

 1. Батьки повинні дотримуватися балансу у вихованні дитини, оминаючи такі крайнощі: зайва увага і гіперопіка («заорганізованість»), а також ігнорування дитини ( «занедбаність»).

 2. Потрібно надати дитині максимальної свободи - нехай грає, займається спортом або малює, коли хоче і тільки тоді, коли їй це буде цікаво. Жодного насильства та примусу.

 3. Важливо зберігати легкість, невимушеність і природність. Це стосується як домашньої обстановки (комфортний одяг, проста затишна обстановка), так і близькості до природи (прогулянки та ігри на свіжому повітрі, турпоходи).

 4. Батьки повинні брати безпосередню участь у розвитку дитини: гуляти, грати, допомагати робити уроки і т. ін. Залучення і щирий інтерес батьків - обов'язкові риси прихильників методу Нікітіних.

Нікітіни розробили і спеціальні ігри з розвитку для дітей. Для їх проведення потрібні кубики, квадратики, цеглинки, деталі конструкторів тощо. Такі ігри навчають дітей критичного мислення, аналізу, логіки і креативності.

ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ

Система виховання Нікітіних також має свої особливі принципи:

 1. Кожна дитина має право сама вибрати те заняття, яким вона хоче займатися. Але при цьому мама і тато зобов'язані пояснити дитині, що потрібно приділяти однакову увагу і розумовому, і фізичному розвитку організму.

 2. Немає необхідності робити з дитини «капусту» - надягати на неї велику кількість одягу. Утеплення малюка має відповідати порі року. Дуже добре, якщо одягу буде якомога менше.

 3. Сина або дочку потрібно вже з раннього віку ознайомити з різними видами спорту, з різними тренажерами і відповідним спорядженням. Завдання батьків - прищепити малюкові любов до спорту і фізичної культури.

 4. Мама і тато зобов'язані в усьому підтримувати сина або дочку, завжди цікавитися тим, що відбувається в їхньому житті, поділяти погляди на їхні хобі і захоплення. Дитина повинна відчувати, що вона з батьками на одній хвилі, що вони його люблять і завжди готові допомогти.

ЯК ВИКЛИКАТИ БАЖАННЯ ЗАЙМАТИСЯ?

Система Нікітіних допоможе відповісти на питання, які так часто турбують батьків: «Як змусити дитину займатися?» Насправді немає нічого складного. Потрібно просто створювати для дитини таку обстановку, за умов якої розвиток йде попереду самого навчального процесу. Наприклад, не варто давати малюкові іграшки, які відповідають її віку. Буде краще, якщо ви подаруєте йому ігри, які більше підходять для дітей старшого віку. Тоді мозок у вашого сина або дочки запрацює прискореним чином. З дитинства діти йдуть до того, що їм поки незрозуміло, але цікаво. Тому потрібно створити такі умови, за яких дитина буде постійно пізнавати щось нове.

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ ЗА МЕТОДИКОЮ НІКІТІНИХ

Нікітіни приділяли велику увагу питанню фізичного розвитку своїх дітей. Вони виховали власних дітей загартованими, витривалими, які рідко хворіють.

Для того щоб досягти такого результату, із раннього дитинства дітей потрібно:

 • знайомити зі спортом;

 • годувати здоровою їжею та не перегодовувати;

 • одягати в зручний одяг, що не заважає рухатися;

 • загартовувати.

Загартовування з дитинства - це запорука міцного імунітету. Що для цього рекомендують робити Нікітіни:

 • обливатися холодною водою;

 • ходити босоніж по снігу;

 • дотримуватися певної температури повітря в приміщенні.

IНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ ЗА МЕТОДИКОЮ НІКІТІНИХ

Інтелектуальний розвиток відіграє одну з найважливіших ролей у даній системі. Нікітіни розробили безліч ігор, які змушують активно працювати мозок. Але всі вони мають одну спільну вимогу: правила гри не розголошуються. Спочатку це може здаватися дивним і навіть нереальним. Насправді все набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Коли дитина починає грати, вона стежить за батьками і в самому процесі гри вникає в суть того, що відбувається. За спостереженнями випливають висновки. Аналізуючи дії інших учасників, дитина задіює інтелектуальне мислення.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІГРИ НІКІТІНИХ

Складіть візерунок Нікітіна

Це одна з елементарних ігор, у яку може зіграти навіть малюк, якому виповнилося тільки півтора року. Але й дітям старшого віку вона буде цікавою, потрібно лише ускладнити завдання для дитини.

Базою для гри є 16 кубиків Нікітіна. Довжина кожного ребра становить три сантиметри, а кожна сторона пофарбована в той чи інший колір.

Суть гри полягає в тому, що мама і тато сідають біля дитини і пропонують їй зібрати якийсь візерунок із кубиків. Спочатку нехай малюк спробує скласти лінію одного кольору, потім треба чергувати кольори, а потім перейти на більш складні візерунки. Основною деталлю гри є те, що закінчити її потрібно до того, як дитина втратить до неї інтерес.

Складіть квадрат Нікітіна

Це також універсальна гра, яка підходить для дітей від 2 років і старше. Представлена вона безліччю різних геометричних фігур. З них потрібно зібрати квадрат. Для найменших пропонується зробити квадрат із двох фігурок - трикутників, прямокутників чи з інших частин, з яких може складатися позначена в завданні фігура. Опанувавши цей рівень, можна переходити до наступного. Кількість фігур, з яких потрібно зібрати квадрат, залежить від віку дітей і збільшується.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДИКИ

Діти мають стійкий до багатьох захворювань імунітет. Навіть якщо організм підкосила інфекція або вірус, він набагато швидше, без ускладнень впорається з цим.

 • Допитливі діти, які прагнуть чогось нового, хочуть отримати нові знання.

 • Діти завжди готові до будь-яких життєвих труднощів, не бояться помилитися, швидше знаходять правильний вихід із будь-якої ситуації.

 • Діти стають інтелектуально розвинені й культурно освічені.

НЕДОЛІКИ МЕТОДИКИ

 • Дитина сама вибирає, чим їй займатися. У школі це істотно позначається на її успішності, адже до вивчення нецікавих для неї предметів вона не заглиблюється.

 • Система передбачає тісний контакт дітей із батьками, позбавляючи їх можливості спілкуватися і розвиватися разом зі своїми однолітками. Це може призвести до того, що їхнє коло спілкування стає обмеженим.


21 перегляд0 коментарів