Пошук
  • bambinoskidsua

Графомоторика

Графомоторика — це не лише розвиток дрібної моторики. Дане поняття набагато ширше і включає в себе наступне: спосіб утримання олівця/ручки, силу натиску при малюванні і письмі, точність, ритмічність і темп рухів, їх плавність. Крім того, важливими є довільність рухів і розвиток супутніх умінь, без яких неможливим є ні малювання, ні письмо: зорове сприйняття, увага, рухові навички.

Багато батьків помилково вважають, що заняття малюванням це і є розвиток графомоторних навичок. Це не зовсім так. Малювання є дуже корисним, але досягти повного результату дозволяють лише специфічні вправи, пов’язані з обведенням контурів. Саме так тренується натиск, плавність, ритмічність письма. Фахівці підкреслюють, що тренувати потрібно не тільки ведучу руку, якою малюк

пише, але й іншу. По-перше, потрібно звертати увагу, яке положення займає «рука-помічниця» при малюванні і письмі. По-друге, варто спробувати виконати всі завдання не тільки основною, але й іншою рукою, це дозволить гармонійно розвивати обидві півкулі головного мозку.

Робота з графомоторики вимагає обов'язково участі дорослого.

Дослідження вчених давно підтвердили тісний зв’язок інтелектуального розвитку з пальцевою моторикою. Не так давно в Японії було виявлено, що діти, які навчились писати за допомогою клавіатури, перестали розмовляти. Учені побачили причину в тому, що набір тексту на клавіатурі впливає зовсім не на ті точки руки, які мають зв'язок з відповідальними за розвиток мовлення зонами мозку. А без стимуляції вони не розвиваються!

Отже, графо-моторні навички та письмо - найвіртуозніший вид заняття (мистецтва), який неабияк впливає на формування структури кори головного мозку!

Дрібна моторика рук пов'язана з розвитком певних ділянок головного мозку, які відповідають за формування багатьох психічних функцій. Василь Сухомлинський справедливо стверджував, що розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців. Отже, чим краще сформовані дрібна моторика, графо-моторні навички та письмо, тим краще розвивається мозок дитини і навпаки.


Джерело: Кухарчук О., Вознюк Л. Графомоторика

77 переглядів0 коментарів